Veliki trodijelni reljef Maka Melchera, svojom ispucanom glinenom površinom, pričvršćenom za nosače na zidu, podsjeća na strukture Glihinih gromača, n...
Izložbena 2015.: Čega smo se sve nagledali u galerijama
Na pitanje čega ćemo se sjećati iz likovnoga života 2015. odgovor ćemo dobiti najranije 2020. Ipak, dopustimo jednu ovakvu retrospektivu likovnih događaja.
Stipan Tadić i urbana svjetina: između očaranosti i odbojnosti
Sinoć je u zagrebačkom MSU-u otvorena izložba Temelji u blatu Zlatana Vehabovića, na kojoj umjetnik pokazuje slike različitih, realnih i nadrealnih, n...
Estradizacija umjetnosti možda nije nužno loša i može biti provedena na zanimljiv način, ali dojam ovog performansa isti je kao i dojam Popovićevog ciklusa: sladunjav i patetičan.
"Želite li šestogodišnjoj djevojčici objasniti što je to 'pejzaž'?“ piše Vladimir Rismondo u predgovoru svoje knjige Zgode iz Mihine sobe, u izdanju MSU-a.
Umjetnik Luc Tuymans proglašem je krivim za plagijat, zbog korištenja fotografije belgijskog političara Jean-Marie Dedeckera, kao predložak za svoju sliku.
Kako zauzdati rad koji se opire imperativima suvremenih klasifikacija? Čemu potreba za definiranjem djela u ograničavajućim parametrima aktualnog vremena?
Povratak Hrvata pod majčinski skut stare prostitutke
Aktualno vrijeme, s izmjenom odvratnih hladnoća i južina koje raspršuju boleštine, najdepresivnije je doba godine, doba kada smo bolno svjesni da je i...